Když zapátrám v paměti, jaké povolání mě napadlo jako první, byla to archeologie.

Pak se to vytříbilo a já vystudovala farmacii! ;-) V tomto oboru jsem měla a mám to štěstí pracovat na různých pozicích a mnohé si vyzkoušet.

Historie tak zůstala mým největším hobby. A právě kvůli lásce k historii a touze dozvědět se o Brně co nejvíc, jsem absolvovala rekvalifikační kurz průvodce cestovního ruchu a následně začala provázet městem, kde žiji od narození.

Mám zkušenosti s provázením všech věkových skupin posluchačů, včetně nevidomých. Snažím se provázet tak, aby společně strávený čas bavil obě strany. Často se mi stává, že se po pár minutách výkladu začnu sama cítit jako na výletě, jako přirozená součást provázené skupinky a je jedno, zda jsou to školáci nebo posluchači univerzity třetího věku - prostě je to fajn! :-)

Dlouhodobě jsem spolupracovala s Turistickým informačním centrem města Brna, pro které jsem ráda vytvářela nové zajímavé procházky pro Brňany (Zajímavosti ze Zábrdovic a Husovic, Procházka Starým Brnem, Zajímavosti z Tuřan, Brno - hlavní město Moravy, Brněnské pověsti pro pokročilé, Pověsti a zajímavosti ze Špilberku a Starého Brna, Brno a Josef II.) a účastnila jsem se i různých jejich tematických akcí, např. Dnů evropského dědictví (provázení na Staré radnici, v brněnském krematoriu), účast na slavnostech medvědího česneku apod.

V současnosti se intenzívně zajímám o historii MČ Brno-Tuřany, příležitostně přispívám do místního zpravodaje a podílím se na přípravě výstav v tuřanském kulturním centru. 

Kvalifikace:

2011 - osvědčení o rekvalifikaci, vzdělávací program "Průvodce cestovního ruchu"

2016 - proškolení ve správném kontaktu s nevidomými a slabozrakými - Tyfloservis, o.p.s.

2019 - kurz průvodce církevním cestovním ruchem - certifikát